جشنواره موسیقی آشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره موسیقی آشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز برگزار می شود.

محمد محمدپور در جلسه ستاد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تبریز ٢٠١٨ اظهار داشت: ٦٧ میلیارد تومان برای اجرای ١٧ برنامه به منظور معرفی ظرفیت های تبریز در سال ٢٠١٨ به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: برگزاری رویدادهای ملی در آذربایجان شرقی از اهداف تعیین شده بود تا ظرفیت‌های تبریز را به سایر استان‌های کشور معرفی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: هماهنگی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت مطبوعاتی و حوزه مطبوعات خارجی در موضوع معرفی تبریز انجام شده است.

محمدپور با بیان این که سال گذشته ١٩ برنامه در تبریز انجام شده است، ادامه داد: ٣١ برنامه در حوزه‌های مختلف قرآن و عترت، حوزه رسانه‌ای، سینمایی، تجسمی و تکریم هنرمندان در طول سال ٢٠١٨ برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که هفته فیلم اروپایی با حضور ٨ کشور اروپایی اتریش، مجارستان، بلغارستان، یونان، هلند، دانمارک، لهستان و آلمان برگزار شد، تاکید کرد: آثار سینمایی این جشنواره در قالب فیلم‌های بلند، کوتاه و مستند در تبریز با حضور کارگردانان و نمایندگان این کشورها اکران شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری جشنواره فیلم مستند در تبریز با شرکت ٧٠ مستندساز اشاره کرد و گفت: همزمان با این جشنواره خانه سینمای مستند تبریز برای اولین بار در تبریز تشکیل شد که در این زمینه با سازمان سینمایی کشور پنج تفاهم نامه برای معرفی تبریز منعقد شده است.

محمدپور استقبال از جشنواره فیلم مستند فجر در تبریز را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: ١٠ سالن سینمایی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز با توجه به هماهنگی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌کنیم ٢٠ سالن سینمایی به فضای سینمایی استان اضافه شود.

وی ادامه داد: جشنواره موسیقی آشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز برگزار می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید