همدلی تنها راه گذر تئاتر از ناگواری به سوی امیدواری هاست

همدلی تنها راه گذر تئاتر از ناگواری به سوی امیدواری هاست

کارگردان نمایش پرسه های موازی عنوان کرد: حواشی جشنواره استانی تئاتر بر قدرتمندتر شدن دبیرخانه افزود و روند خوشایندتری به هنرمندان القا شد.

علی کاظمی وند، برنده عنوان کارگردانی دوم سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی، در خصوص پیام نمایش پرسه های موازی توضیح داد: متن این نمایش نامه یک سال اخیر توسط یکی از دوستانم پیشنهاد شد که شروع به خواندش کرده و سپس در ارتباط با نویسنده ذهنیتی جدیدی پیدا کردم تا غالب تئاتر مدیا را به کار گیریم.

کارگردان نمایش پرسه های موازی ابراز کرد: داستان روایت سه نفر از پایین شهر تهران را بازگو می کند که در کشاکش زندگی دچار مشکلات عدیده ای شده و این امر باعث پایانی تلخ و زجرآور همچون مرگ می شود، این نمایش روایت جامعه ی فعلی و انحطاط اخلاقی و ابتذال در جامعه را برای مخاطبان بازگو کرده است.

وی گفت: تم نمایش پرسه های موازی ابتذال به نظر می رسد چراکه داستان به نوعی با تلخی آمیخته شده است، اصلی ترین پیام پرسه های موازی پایان تلخ زندگانی محسوب می شود.

این هنرمند جوان تئاتر تبریز با بیان اینکه پروسه سنگینی را پشت سر گذاشته ایم، ادامه داد: تا روز اجرا در جشنواره به همت دبیرخانه و موسسه الف کارها را طبق روال پیش بردیم ولی امکانات ضعیف سالن از کیفیت کار ما کاست و زحمات چندین ماهه گروه با افت مواجه شد.

کاظمی وند در خصوص سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: این رویداد مهم عرصه تئاتر استان گرچه با حواشی بسیاری روبه رو بود اما دبیرخانه جشنواره قدرتمند تر عمل کرد و روند خوشایندتری به هنرمندان القا شد، همچنبن پررنگ ترین اتفاق در این دوره حضور نسل جوان با نیرو فراوان و پرانرژی بود که جشنواره توانست به صورت موفقیت آمیز برگزار شود.

کارگردان نمایش پرسه های موازی افزود: داواران سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی بسیار قوی بودند که حضور هرسه غنمیت شمرده می شود چراکه در روند فعالیت و کسب تجربه به ما کمک فراوانی می کنند.

علی کاظمی وند خاطرنشان کرد: تئاتر استان همچنان به کمک پیشکسوتان نیازمند است تا در راستای موفقیت گام های بسیار موفق تری بردارد و با همدلی می توان در کنار هم وضعیت تئاتر را از ناگواری به سوی امیدواری ها سوق داد.
دیدگاهتان را بنویسید