آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی در تبریز برگزار می شود

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی در روز ۳۰ فروردین خبر داد.

به گزارش تبریز آرت به نقل از  خبرگزاری مهر، محمد فتحی ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال ۱۹۸۲ پیشنهاد ایکوموس مبنی بر اختصاص روز ۱۸ آوریل به عنوان روز بین المللی بناها و محوطه های تاریخی توسط یونسکو مورد تایید قرار گرفت، ادامه داد: این روز، فرصت بالا بردن آگاهی عمومی در مورد تنوع میراث جهانی و کوشش های مورد نیاز جهت حمایت و حفاظت از آنها را فراهم می‌آورد و همچنین به منظور جلب توجه نسبت به آسیب پذیری آنها است.

وی ادامه داد: برای چندین سال است که، ایکوموس هر سال موضوعی را به این مناسبت اعلام می کند، ارتباط میان این موضوع جهانی و واقعیت های محلی و یا ملی این امکان را فراهم می آورد تا اعضای بین‌المللی و کمیته‌های ملی ایکوموس با برگزاری فعالیت‌هایی مانند کنفرانس‌ها، همایش‌ها، گردهمایی‌ها و یا رویدادهای دیگر موجبات بالا بردن آگاهی در مورد این موضوع میراث فرهنگی در میان مردم، صاحبان میراث فرهنگی و یا مقامات دولتی را فراهم آورند.

معاون میراث فرهنگی استان به موضوع اختصاص یافته روز بین المللی بناها و محوطه های تاریخی اشاره کرد و گفت: امسال روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی با شعار جهانی میراث برای نسل ها پاس داشته می شود.

فتحی در پایان با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری انجمن دوستداران میراث فرهنگی تبریز به مناسب این روز، نشست تخصصی را ۳۰ فروردین ۹۷ با محوریت “میراث فرهنگی و مرمت” برگزار خواهد کرد، افزود: آئین پاسداشت این روز بزرگ تاریخی با حضور اساتید برجسته کشوری و متخصصان حوزه میراث فرهنگی، پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۷ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح در آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی استان، جنب موزه آذربایجان، برگزار خواهد شد.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید