آیین گرامیداشت روز ملی شعر و ادب در تبریز برگزار می‌شود

آیین گرامیداشت روز ملی شعر و ادب در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری آیین گرامیداشت روز ملی شعر و ادب در تبریز خبر داد.

“محمد محمدپور” گفت: همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و روز ملی شعر و ادب، آیین گرامیداشت مقام ادبی استاد شهریار، روز سه‌شنبه بیست و هفتم شهریورماه جاری ساعت ١٠ صبح در مقبره‌الشعرای تبریز برگزار می‌شود.

وی گفت: همچنین همزمان با این آیین، مقبره‌ی استاد شهریار با حضور مسئولان استانی و جمعی از شعرا و ادبا گلباران خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه با اشاره به تقارن ایام سوگواری امام حسین (ع) و روز ملی شعر و ادب، تصریح کرد: شخصیت متعالی و حماسی امام حسین(ع) و تبیین ابعاد و زوایای گوناگون روح بزرگ و شریف آن امام همام، موج حمیت، غیرت، شجاعت و صلابت را در روح انسان های آزاده به تلاطم وامی‌دارد.

محمدپور افزود: اشعار عاشورایی از غنی‌ترین ذخیره‌های فکری و احساسی شیعه است و از سوی دیگر حماسه کربلا نیز در زبان شعری شاعران، تاثیری شگرف نهاده و دریای ادبیات ایران‌زمین را درافشان‌تر‌ ساخته است و در این میان استاد شهریار از شاعران و مداحان برجسته‌‌ی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می‌باشد که گوهر کلام را با طبع سرشار خود سفته و روز ملی شعر و ادب نیز به یاد وی مزین شده است.

وی افزود: بدون شک یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های استاد شهریار که موجب شده آثار وی در میان شاعران معاصر و به ویژه در میان مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد، مردمی بودن شعرهای او و سادگى و عمومى بودن زبان و تعبیرهای وی است، از این رو شعر او براى همگان مفهوم و مانوس و نیز تاثیرگذار است.

براساس این گزارش آیین گرامیداشت روز ملی شعر و ادب بیست و هفتم شهریور ماه جاری با حضور حسام الدین سراج و اجرای زنده این خواننده پیشکسوت و نام‌آشنای کشور، ساعت ١٠ صبح در مقبره الشعرای تبریز برگزار می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید