برنامه اجراهای سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران منتشر شد

دبیرخانه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران برنامه اجراهای این جشنواره را منتشر کرد.

برنامه اجراهای سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در سه بخش خیابانی، صحنه ای و آیینی سنتی توسط دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با هدف اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال از ٢٦ تا ٢٩ مرداد ماه ١٣٩٨ توسط انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن هنرهای نمایشی استان در شهرستان اهر در حال برگزاری است.

این جشنواره در محورهای ارسباران در تاریخ، وقایع، شخصیت های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن، رونق تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، اخلاق و دین مداری، جهان عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتاب خوانی، محیط زیست، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت و مصرف صحیح نعمت های خداوندی (آب، برق، گاز) برگزار می‌شود.

معرفی ارسباران در گذر تاریخ، شخصیت‌های تاثیرگذار ارسباران در تاریخ، آداب و رسوم ارسباران و ارسباران و دنیای مدرن به عنوان موضوع های ویژه این جشنواره هستند و آثار تولید شده با این موضوعات مورد حمایت ویژه جشنواره قرار می‌گیرد.

این جشنواره شامل بخش های آیینی و سنتی، صحنه ای، فضای باز (خیابانی، کاربردی، محیطی) است که در بخش آیینی و سنتی، این بخش ویژه نمایش‌هایی است که با نگاه خلاقانه به آیین‌ها و سنن اقوام مختلف ایران اسلامی، براساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها و بازی های محلی پرداخته باشند.

گفتنی است ارسباران نام یکی از مناطق تاریخی و توسعه‌پذیر آذربایجان‌شرقی است که تابستان هر سال میزبان گروه‌های مختلف تئاتر کشور می‌شود.

مجمع تئاتری های ایران هر ساله در این منطقه در قالب جشنواره تئاترهای کوتاه ارسباران تشکیل می‌شود و هنرمندان تئاتر ایران در بخش رقابتی و غیررقابتی به اجرای نمایش در مناطق مختلف شهرستان اهر که مرکز منطقه ارسباران است می‌پردازند.

این جشنواره در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و آیینی سنتی با اجرای ٢٨ نمایش از ١٣ استان ایران از روز ٢٦ تا ٢٩ مردادماه جاری به دبیری عباس خلیفه لو در شهرستان اهر برگزار می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید