جلیل مکبر

برپایی اکسپو، انگیزه‌ مضاعفی به هنرمندان می‌بخشد

یک هنرمند نقاش و مجموعه‌دار آثار نقاشی برپایی اکسپوی آثار هنری در تبریز را حرکت بسیار مثبتی دانست و گفت: تداوم این روند نتایج خوبی را به ارمغان خواهد آورد؛ این‌گونه فضاها هنرمندن را به حرکت‌ آورده و انگیزه‌ای مضاعف هدیه می کند.

به گزارش تبریزآرت جلیل مکبر در گفت‌وگو با خبرنگاران، منطقه آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اهمیت فرو‌ش آثار هنری و فراهم کردن شرایط برای توسعه‌ی بیزینس آثار هنری، گفت: فروش آثار هنری در زندگی هنرمندان تاثیر مثبتی می‌گذارد و برگزاری نمایشگاه‌های فروش آثار هنری نیز گامی در راستای شناخت بیشتر مردم با هنر بوده و می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق اقتصاد هنر باشد.

وی با بیان این‌که متاسفانه در جامعه ما چنین شرایطی کمتر فراهم شده است، افزود: گالری‌دارها چنین اقدامی را انجام می‌دهند اما باید فضای جامعه برای خرید آثار هنری آمادگی‌های لازم را پیدا کرده و ادارات نیز خرید آثار هنری را در برنامه خود قرار دهند.

وی با تاکید بر این‌که هنرمندان آثار فاخر و ارزشمند خلق کنند، افزود: در راستای توسعه اقتصاد هنر در جامعه و رونق‌دهی به بازار خرید و فروش آثار هنری، هنرمند باید جدا از مادیات تمامی فکر و ذکر خود را در خلق هنر و اثر هنری ارزشمند معطوف کند و سپس قیمت‌گذاری مناسبی را بر روی آثار خود اعمال کند، چرا که هر اثر هنری قیمت خاص خود را دارد.

وی در پایان تاکید کرد: از حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز قدردانی می کنم، چرا که در سه سال اخیر میدان را برای فعالیت فراهم کرده است.

استاد جلیل مکبر متولد ۱۳۲۳ بوده و بیش از ۶۰ سال است که در رشته‌ی “نقاشی” هنرنمایی می‌کند؛ وی مجموعه‌دار آثار نقاشی نیز بوده و آثار مختلفی از هنرمندان در مجموعه‌ی خود دارد.

گفتنی است، سومین دوره آرت اکسپوی تبریز (فروش آثار هنری) توسط موسسه شمس تبریزی و با مشارکت مجتمع تجاری و تفریحی لاله پارک، شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رشته‌های “نقاشی، مجسمه، خوشنویسی و عکس” از ۲۴ الی ۲۸ آبان ماه سال جاری در هتل کایا لاله پارک برگزار می شود.
دیدگاهتان را بنویسید