برگزیدگان جشنواره بین المللی پروین اعتصامی معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره بین المللی پروین اعتصامی معرفی شدند

جشنواره بین المللی پروین اعتصامی با معرفی برگزیدگان خود در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزآرت به نقل از کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی پروین اعتصامی، اختتامیه جشنواره بین المللی پروین، شب گذشته ٢٥ اسفند با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران کل ارشاد اسلامی شمال غرب کشور، استاندار و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، نمایندگان مجلس و جمعی از فرهیختگان فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد.

بنابر این گزارش، در بخش مقالات علمی و پژوهشی ارسال شده به این جشنواره، مقاله مریم خلیلی جهان تیغ از دانشگاه سیستان و بلوچستان، فهیمه غلامی زارع زاده از دانشگاه گیلان، خدیجه پورزینی از دانشگاه تبریز و منصوره مختاری از دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

همچنین در این بخش ٣ مقاله از محمد ابوالکلام از بنگلادش، علی تمیزل از ترکیه و غلامعلی کمیل قیزیل باش از دانشگاه اسلام آباد پاکستان به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش شعر، ثریا خلیل خیاوی رتبه اول این جشنواره را کسب کرد و رضا نیکوکار و قاسم بای به ترتیب به رتبه های دوم و سوم دست یافتند. در بخش اشعار ترکی، بلال کمالی رتبه اول، محمد رحیمی رتبه دوم و شکرانه عالم، رتبه سوم این جشنواره را کسب کردند.

بنابر این گزارش، در بخش خوشنویسی جشنواره بین المللی پروین نیز سهیلا راجی رتبه اول را از آن خود کرد و مینا صباغی و سحر نوریان به ترتیب رتبه ها دوم و سوم را به دست اوردند.

گفتنی است، در رشته نقاشی این رویداد بین المللی ادبی نیز آیسان نظری رتبه نخست را کسب کرد و کوثر غفوری و نازنین حاتمی به ترتیب دوم و سوم شدند.
دیدگاهتان را بنویسید