بیاینه هیئت داوران چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی

هیئت داوران چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی بیانیه‌ای را در مراسم اختتامیه قرائت کرد. مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه چهارشنبه در آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار شد.

در بخشی از این مراسم، اکبر شریعت به عنوان نماینده هیئت داوران در بخش نمایش‌نامه نویسی، بیانیه‌ای را درباره انتخاب‌ آثار ارسالی به دبیرخانه قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: «در ماهی که گذشت، حدود ٩٠ نمایش‌نامه را بررسی کردیم. بر آن دیدیم تا سوای سلیقه و نگاه‌های شخصی، انتخاب‌‎‌هایی عادلانه با نگاهی جامع و دقیق داشته باشیم. چند باره تاکید می‎کنیم، انتخاب‎های هیئت داوران با قیاس بین نمایش‌نامه‌های رسیده صورت گرفته است، نه با در نظر گرفتن ایده‌آل‌های نمایش نویسی در تئاتر. امیدوار و آرزومندیم که روزی، نمایش نویسان جوان ما با مبنا قرار دادن صداقت، خلاقیت و نوجویی، نه از سر رفع تکلیف، به شکلی حرفه‌ای با جشنواره‌های موضوعی برخورد کنند.»

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: «مرتبط کردن ائلمان‌هایی تکراری با داستان‌‎ها و موقعیت‎های کلیشه‌ای در پرداختی کم دقت برای دیده شدن در یک جشنواره موضوعی کافی نیست. امیدواریم نسل جدید نمایش‌نامه نویسان ما حداکثر توانمندی، خلاقیت و مهارت‎‏شان را در پرداخت آثار این‌چنینی به کار بگیرند تا نمایش‌نامه‌هایی ماندگار با آثار برجسته را در این حوزه شاهد باشیم»
دیدگاهتان را بنویسید