محمد محمدپور

حق منطقه ارسباران است که میزبان جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری باشد

به گزارش تبریز آرت، محمد محمدپور   با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هنری آذربایجان‌شرقی در راستای رویداد تبریز ۲۰۱۸ اعلام کرد: جشنواره‌های راه و چاه، جشنواره عکس رضوی، جشنواره استانی مستند، جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران، جشنواره آشیقلار، جشنواره حوزه دفاع مقدس از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اخیراً بحث هایی شده که می‌گویند اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی میلی به برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران ندارد آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: اصلاً چنین موضوعی وجود ندارد بلکه اکنون مشکل اصلی منابع مالی است و اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی هر ساله به میزان مشخصی به این جشنواره اعتبار تخصیص می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه اعتبار تخصیص‌یافته به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران همیشه گی است، گفت: بیشترین اعتباری که در بین شهرستان‌ها از سوی اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به برنامه‌های فرهنگی و هنری تخصیص می‌یابد مربوط به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران است.

وی افزود: خواست و اراده و نیّت اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی این است جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران تداوم داشته باشد منتهی منابع مالی همان اندازه است که به این جشنواره اختصاص می‌دهیم، البته بایستی هم ما تلاش کنیم و هم‌ظرفیت‌های شهرستانی را پای‌کار بیاوریم تا حداقل بخشی از هزینه‌ها تأمین شود.

استان‌های منطقه پنج کشوری مشترکاً برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا می‌کنند

محمدپور بابیان اینکه جشنواره آشیقلار که در شهرستان خداآفرین برگزار می‌شود می‌توان این جشنواره را به‌صورت منطقه‌ای و هر سال به میزبانی یکی شهرستان‌های منطقه قره‌داغ برگزار شود، ابراز داشت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری همچون تئاتر کوتاه، موسیقی، فیلم، عکس و آشیقلار به‌صورت منطقه‌ای و با مشارکت شهرستان‌های اهر، ورزقان، هوراند، خداآفرین و کلیبر برگزار شود بهتر از شهرستانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: برگزاری جشنواره‌ها به‌صورت منطقه‌ای قطعاً تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت و حق منطقه ارسباران است که میزبان جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری باشد، اگر جشنواره آشیقلار در این منطقه برگزار نشود پس کجا باید برگزار شود؟ ما نیز حمایت می‌کنیم و شکوه برخی از جشنواره‌ها با برگزاری آن به‌صورت دوسالانه اثرگذاری خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران هم معتقدیم تداوم یابد و برگزاری هر چه‌بهتر آن منوط به برگزاری منطقه‌ای است حال‌آنکه برای این جشنواره یک سهم در نظر می‌گیریم اگر با مشارکت شهرستان‌های ارسباران باشد سهم سایر شهرستان‌ها را نیز در جشنواره تئاتر کوتاه لحاظ می‌کنیم.

وی در پایان با اشاره به این‌که استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به‌عنوان منطقه پنج کشوری در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی تقسیم‌بندی شده‌اند، افزود: استان‌های منطقه پنج کشوری قصد دارند تا با مشارکت همدیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری در موضوعات مختلف اجرا کنند.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید