محمدحسین عماد

مجسمه‌ساز برجسته کشور: درون مایه اجرای طرح‌های هنری زمینه‌ای مناسب برای تولد ایده‌های نو است

به گزارش تبریزآرت به نقل از ایسنا، محمدحسین عماد در حاشیه‌ی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در پیرامون برگزاری کارگاه‌های عملی این دوره از جشنواره، در ارتباط با انتظارات موجود در جامعه هنری امروز، گفت: انتظاری که از هنرمندان جوان امروزی می‌رود، این است که هنر معاصر جهان را تا حدودی شناخته و در کنار آن هویت ملی خود را نیز در آثار خود حفظ کنند، بطور کلی می‌توان گفت هنرمندان می‌بایست آثار هنری خود را در عین حفظ هویت ملی، آن را به طور طبیعی جهانی سازند.

مجسمه‌ساز برجسته کشور، با اشاره به روند موفقیت آمیز جشنواره هنرهای تجسمی در مسیرگشایی و ایجاد انگیزه میان جوانان، ادامه داد: این جشنواره تاکنون طبق سوابق و تجربیات بدست آمده از ادوار گذشته، موفقیت و تداوم حرفه‌ای رشته‌های هنری در میان شرکت کنندگان و برگزیدگان را نشان داده است، می‌توان گفت این جشنواره برای جوانانی که مستعد هستند آغازی مطلوب و موفقیت آمیز در عرصه هنری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های عملی در این جشنواره فرصتی مناسب برای بررسی سوابق هنری هنرمندان و همچنین تقویت نقاط قوت آن ها است، افزود: اساتید در این کارگاه ها در تلاش اند تا براساس سوابق هنری هنرمندان، چگونگی هنر و درونمایه هنر را در آثار جوانان متجلی کنند، هنرمند از بطن جامعه است تمامی دغدغه های جامعه را در درون خود دارد، هنرمند در تلاش است تا دغدغه‌ها را بطور هنری ابراز دارد.

عماد تاکید کرد: نکته قابل توجه موضوع این است که ابراز این دغدغه‌ها برای هر فردی متفاوت و منحصربفرد و هم سو با آن نیز، درک برای مخاطبان مختلف نیز از آثار هنری متفاوت است.

استاد برجسته مجسمه سازی در پایان، با اشاره به اینکه ایده‌های جدید و منحصربفرد از درون اجرا متولد می شوند، گفت: هر اثری قبل از اجرا تنها طرحی دوبعدی روی کاغذ است اما زمانی که اجرا می‌شود و حجم آن دستان هنرمند فرم می‌گیرد فرصتی برای تولد ایده‌هایی جدید برای هنرمند فراهم می‌سازد؛ به طوری که در حین اجرا امکان تغییر طرح اولیه و افزودن تکنیک و تغییراتی بنیادین وجود دارد و همین به خلق اثری متفاوت می‌انجامد.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید