رقابت 38فیلم از 26 فیلمساز درجشنواره فیلم مستند آذربایجان

رقابت ۳۸ فیلم از ۲۶ فیلمساز درجشنواره فیلم مستند آذربایجان

دبیر جشنواره فیلم مستند آذربایجان گفت: از مجموع ١٤٧ اثر مستند رسیده به دبیرخانه این جشنواره ٣٨ فیلم از ٢٦ فیلمساز برای رقابت انتخاب شدند .

به گزارش تبریزآرت، شهرام علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، بخش های مختلف جشنواره را مستند کوتاه، مستند بلند و نگاه ویژه برشمرد و گفت: در بخش نگاه ویژه چهار موضوع «مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «حمایت از کالای ایرانی»، «چشم‌انداز سرزمین زیبای آذربایجان – تبریز ۲۰۱۸» و «محیط ‌زیست» موردتوجه قرار گرفته است .

وی ادامه داد: تامان خالا به کارگردانی علی دلکاری، آینه و تمثال به کارگردانی یعقوب جدیری، اسماعیل ترک به کارگردانی ناصر طریحی اصل، پله های سنگی به کارگردانی علی اسکویی، دومانلی یول به کارگردانی لعیا میر نصیری، مرد آسمانی به کارگردانی یونس مقدم، بی سایگان به کارگردانی مجتبی رضایی و من می تونم به کارگردانی محمدباقر وثوقی از جمله آثار راه یافته به بخش فیلم کوتاه است.

علیزاده گفت: بارش کلمات به کارگردانی جمشید یداللهی، شیخ حسین به کارگردانی محمد محمودی، یک روز با قفل ساز ملکانی به کارگردانی مجید صباغ بهروز، یکبار برای همیشه به کارگردانی محمد باقر وثوقی، مادر به کارگردانی نادر رباطی، چمچه خاتون به کارگردانی علی دلکاری، نور مقدس به کارگردانی سعادتعلی سعید پور و گوشایش به کارگردانی احد خدادادی از دیگر آثار راه یافته به بخش فیلم کوتاه است.

وی آثار راه یافته به بخش مستند بلند را شامل محرم سسی به کارگردانی یونس مقدم، رصدخانه مراغه به کارگردانی حسین پورستار و کامونیست به کارگردانی مهدی حسینی عنوان کرد.

دبیر این جشنواره اظهار داشت: در بخش نگاه ویژه با موضوع مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز بدون تشریفات به کارگردانی روح الله رشیدی، عباس به کارگردانی مهدی ولی پور، آتام به کارگردانی حسین شایقی، بارش کلمات به کارگردانی جمشید یداللهی و آنسوی بدر به کارگردانی علی خیرخواه آثار راه یافته هستند.

وی در ادامه گفت: آثار راه یافته به جشنواره با موضوع حمایت از کالای ایرانی شامل “خدا، پیچ گوشتی و سیدرضا” به کارگردانی اعظم وایانی، بوی تلخ چرم به کارگردانی علیرضا سلمان پور، باتیک به کارگردانی سعادتعلی سعید پور و من و دست بافته هایم به کارگردانی احد خدادادی می باشند.

دبیرجشنواره مستند آذربایجان اظهار کرد: نفس های یک تالاب به کارگردانی سید وحید حسینی نامی، یاران دره سی به کارگردانی محمد رمضاني، ناخدا سلیمان به کارگردانی سعادتعلی سعید پور، دنبلان قاپلو قدان به کارگردانی مریم فرهمند، تلخه رود به کارگردانی حمید سلیمانی نیا آثار راه یافته به بخش نگاه ویژه با موضوع محیط زیست است.

وی افزود: سلطان محمد نقاش به کارگردانی سید وحید حسینی نامی، چمچه خاتون به کارگردانی علی دلکاری، گرمخانه به کارگردانی سعادتعلی سعید پور، گوشایش به کارگردانی احد خدادادی و طیف و نخ به کارگردانی یعقوب جدیری آثار راه یافته در بخش نگاه ویژه با عنوان چشم انداز سرزمین زیبای آذربایجان، تبریز ٢٠١٨ می باشند.

نخستین جشنواره استانی فیلم مستند آذربایجان تا ٨ شهریور ماه جاری در پردیس سینمایی ستاره باران ادامه دارد.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید