فراخوان ششمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال)

فراخوان ششمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال)

نگارخانه لاله با نگاهی ویژه به چاپ دستی، سعی در زمینه سازی برای گسترش فعالیت هنرمندان در این رشته داشته و به همین منظور، سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال) را برنامه ریزی و ساماندهی کرده است.

به گزارش تبریزآرت به نقل از روابط عمومی نگارخانه لاله، این سالانه با هدف تبادل و به اشتراک گذاری تجربیات جدید هنرمندان شکل گرفته که تا کنون ۵ دوره مستمر برگزار شده و در هر دوره بر تعداد مخاطبان و علاقمندان آن افزوده شده است.

این سالانه از طریق فراخوان برگزار می شودو همچنین بخشی نیز به هنرمندان مدعو اختصاص خواهد داشت. در این رویداد، هنرمندان ، نسخه های متعدد و همسان (تیراژ) از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال می نمایند که بخشی از نسخه ها به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کننده ­ها تبادل می شود. همچنین تعدادی از نسخه ها برای آرشیو نگارخانه و فروش در نمایشگاه آثار منتخب ششمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال) که در فصل بهار سال جدید برگزار می شود، ارائه خواهد شد.

از کلیه علاقه مندانی که در زمینه چاپ دستی تجربه دارند دعوت می شود با توجه به شرایط فراخوان در ششمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال) شرکت نمایند.

شرایط فراخوان:

۱- شرکت برای همه هنرمندانی که در زمینه چاپ دستی تجربه دارند، آزاد است.
۲- هر هنرمند فقط با یک اثر می تواند در سالانه شرکت نماید.
۳- قطع کاغذ باید دقیقاً ۱۸×۱۳ سانتی‌متر باشد.
۴- قطع کلیشه به تناسب کاغذ و حداکثر ۱۵×۱۰ باشد.
۵- روش های مورد نظر: تمامی تکنیک های چاپ دستی که قابلیت تکثیر دارند، کالکوگرافی (حکاکی روی فلز)، زیلوگرافی(حکاکی روی چوب و لینولئوم)، لیتوگرافی، سریگرافی(سیلک اسکرین)
۶-روش های دیجیتال، مونوتایپ و مونوپرینت مورد قبول نخواهد بود.
۷- انتخاب آثار در دو مرحله انجام می شود که در مرحله نخست لازم است هر هنرمند فقط یک نسخه چاپ شده (به عنوان نمونه) به دبیرخانه ارسال نماید که در صورت انتخاب اثر توسط دبیر سالانه، پس از اعلام نتایج، سایر نسخه ها در زمان مقرر، به دبیرخانه تحویل داده شود.
۸- محدودیتی در تعداد تیراژهای یک اثر نیست. هر هنرمند باید تعداد ۱۳ نسخه چاپی همسان(تیراژ) از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال نماید. از این تعداد ۱۰ نسخه به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت ها تبادل خواهد شد. همچنین ۱ نسخه برای فروش و ۲ نسخه برای آرشیو نگارخانه خواهد بود. (امکان فروش بیش از یک نسخه برای هر هنرمند محفوظ است.)
۹- دبیرخانه در قبال خسارات احتمالی آثاری که از طریق پست دریافت می کند، مسئولیتی نخواهد داشت.
۱۰- تبادل آثار در دو بخش مدعوین و فراخوان به صورت مجزا انجام خواهد شد.
۱۱- داشتن گواهی اعتبار چاپ دستی در ابعاد ۱۸×۱۳ به همراه ۱۳ نسخه اصلی الزامی است. (برای هرنسخه یک گواهی -فرم گواهی در بخش فراخوان سایت نگارخانه لاله درج شده است. نشانی: www.lalehartgallery.ir)
۱۲-نمونه امضاء هنرمند باید در گواهی و اصل اثر یکی باشد.
۱۳- نام کامل هنرمند، شماره تماس و آدرس دقیق پستی، پشت پاکت قید شود. (درج کد پستی الزامی است).
۱۴- در نمایشگاه ، قیمت گذاری آثار در بخش فراخوان حداقل ۱۸۰۰۰۰ تومان و حداکثر ۳۷۰۰۰۰ تومان خواهد بود.
۱۵- آثار تبادل شده هنرمندان ساکن در شهرهای غیر از تهران با پست پیشتاز و آثارهنرمندان تهران به صورت حضوری تحویل داده خواهد شد.
۱۶- حق نگارخانه برای استفاده از آثار در تبلیغات، محفوظ خواهد بود.
۱۷- شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق بوده و تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده خواهد بود.

دبیر ششمین سالانه تبادل چاپ دستی: کیوان عسگری

زمان بندی:
دریافت نسخه نمونه: تا سه شنبه ۳۰دی ماه ۱۳۹۷ – اعلام نتایج: ۶ تا ۸ بهمن ماه
آخرین زمان تحویل ۱۳ نسخه: چهارشنبه ۸ اسفندماه
تحویل و ارسال آثار تبادل شده : تا پایان اسفندماه – گشایش نمایشگاه: بهار ۱۳۹۸

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، نگارخانه لاله -تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲

اینستاگرام: lalehgallery

ایمیل: Laleh_Gallery@yahoo.com
دیدگاهتان را بنویسید