نخستین جشنواره ملی نقاشی اَرتَنگ برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی نقاشی اَرتَنگ برگزار می شود

انجمن علمی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ در تیرماه ۱۳۹۸ نخستین جشنواره ملی نقاشی اَرتَنگ که شامل دو بخش نمایشگاهی و پژوهشی است؛ را برگزار خواهد کرد.

به گزارش تبریزآرت به نقل از شایان شعبان، روابط عمومی جشنوار ارتنگ در تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۹۸ یک پنل پژوهشی بر مبنای نقاشی معاصر ایران از ساعت ۱۴ الی ۱۹ در سالن همایش های فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این پنل پژوهشی تبیین جایگاه فعلی نقاشی ایران با محوریت انسان می باشد. این پنل شامل ۴ محور به شرح ذیل است:

– مناسبات شهر؛ شهروند و بازنمود آن در آثار نقاشان معاصر ایران

– تداوم سنت نگارگری در نقاشی معاصر ایران

– مفهوم انسان در فلسفه و بازتاب آن در نقاشی معاصر ایران

– جامعه شناسی بدن در نقاشی معاصر ایران

و یک پنل به عنوان بحث آزاد با عنوان بررسی مسائل و چالش های نقاشی معاصر ایران نیز از بخش های جنبی این پنل پژوهشی است استادان این پنل عبارتند از:

علی اصغر میرزایی مهر، جواد علیمحمدی اردکانی، سعید اسدی، فواد نجم الدین، مسعود ناصری، مهدی انصاری، رضا صمیم، زروان روح بخشان و آرش حیدری.

از بخش های دیگر این همایش برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع انسان؛ بازپیدایی می باشد. که در تاریخ ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵ الی ۱۹ در گالری فرشچیان، موسسه فرهنگی هنری صبا در فرهنگستان هنر افتتاح خواهد شد. بازدید از نمایشگاه تا ۷ تیر ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ می باشد.

داوران این جشنواره در بخش نمایشگاهی:

کاظم چلیپا، جوادعلیمحمدی اردکانی، زروان روحبخشان، امیرحسین زنجانی و مهدی فرهادیان

و در بخش پژوهشی

مهدی اخویان، علی اصغر میرزایی مهر، جواد آقاجانی، فواد نجم الدین و مهدی انصاری می باشند.

برگزیدگان این جشنواره در پنل علمی پژوهشی مورخ ۳ تیرماه در سالن همایش های فرهنگستان هنر اعلام خواهند شد.

این جشنواره با همکاری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ، دانشکده هنر علم و فرهنگ، فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا، انجمن علمی دانشجویی نقاشی علم و فرهنگ برگزار می‌شود.

آدرس و راه های ارتباطی با دبیر خانه جشنواره

دانشگاه علم و فرهنگ،ساختمان فرهنگ،طبقه پنجم،معاونت دانشجویی فرهنگی

ایمیل: Painting.usc@gmail.com

سایت: nedani.ir

تلگرام:

@taheri_dabiranjoman

@dabir_anjoman_naghashi_usc

اطلاعات بیشتر در کانال و اینستاگرام انجمن علمی نقاشی علم و فرهنگ: @usc_paintingعکاس، طراح، نقاش و انیماتور. موسس Az-Photo.com و TabrizArt.com


دیدگاهتان را بنویسید