نخستین مسابقه استانی نمایشنامه نویسی جهت شناسایی استعدادهای دانشجویی

نخستین مسابقه ی استانی نمایشنامه نویسی جهت شناسایی تقویت و معرفی استعدادهای دانشجویی در عرصه نمایشنامه نویسی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی، گفت: با بیان این‌که این مسابقه جهت شناسایی، تقویت و معرفی استعدادهای دانشجویی در عرصه نمایشنامه نویسی برگزار می‌شود، اظهار کرد: موضوعات نمایشنامه نویسی در خصوص مسائل دانشجویی، سبک زندگی اسلامی- ایرانی، پیروزی جبهه مقاومت اسلامی، آسیب های اجتماعی، فرهنگی و فضای مجازی و ارتقای فرهنگ دانشگاهی و حقوق شهروندی و بخش ویژه موضوع تبریز ۲۰۱۸ می‌باشد.

احد حاجی بلند با اشاره به این‌که دانشجویان می توانند آثار خود را تا پایان اسفند ماه سال جاری به دبیرخانه ی این جشنواره به آدرس تبریز- بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز- جهاد دانشگاهی، ارسال کنند، افزود: آثار ارسال شده ۱۵ الی ۲۵ فروردین سال ۹۷ توسط هیئت داوران داوری شده و نتایج آن ۳۰ فروردین سال آینده اعلام می شود.

وی در خصوص شرایط شرکت در مسابقه، گفت: نویسندگان نمایشنامه باید در یکی از دانشگاه های استان در حال تحصیل باشند و آثارارسالی خود را درسه نسخه متن تایپ شده به همراه لوح فشرده در قالب  PDF، چکیده متن حداکثر در یک صفحه ی A4، مشخصات کامل و چکیده سوابق هنری نویسنده، ارسال کنند و آثار ارسالی نباید قبلا چاپ و یا در جشنواره‌ها و مسابقات نمایشنامه نویسی دیگر دارای رتبه باشند.

وی ادامه داد: ارسال آثار به منزله ی پذیرش تمامی شرایط برگزار کننده مسابقه است و محدودیتی در تعداد ارسالی توسط یک نویسنده وجود ندارد ، آثار برگزیده در اولویت اجرا توسط جهاد دانشگاهی قرار گرفته و به نفرات اول تا سوم لوح تقدیر و جوایزی اهدا خواهد شد.

حاجی بلند افزود: معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان در راستای حمایت از تئاتر دانشجویی، به تقویت کانون فیلم و هنرهای نمایشی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی همت گماشته و اخیرا سه نمایشنامه تحت عنوان”زمستان ۶۶″، ” آل علی” و “کمدی اکتشافات” در سالن سینمای جهاددانشگاهی در دانشگاه تبریز به نمایش درآمده و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است.
دیدگاهتان را بنویسید