نمایشگاه انفرادی نقاشی «زهره جلیلی» در نگارخانه استاد علی اکبر یاسمی

نمایشگاه انفرادی از آثار نقاشی « زهره جلیلی » در نگارخانه استاد علی اکبر یاسمی تبریز در حال برگزاری است.

در ابتدا قرار بر این بود ۴۸ اثر در این نمایشگاه وجود داشته باشند اما به دلیل تعویض گالری از سوی خانه فرهنگ به صورت ناگهانی و کوچک تر شدن فضای گالری، به اجبار تعداد آثار کاهش یافتند.

زهره جلیلی در این نمایشگاه آثاری در اندازه های مختلف مانند ۱۰۰ در ۹۰ ، ۳۰ در ۴۰ و ۲۰ در ۳۰ ارایه نموده است. سبک آثار ارائه شده اکسپرسونیست و رئال می باشند که با تکنیک های رنگ و روغن و مداد کار شده اند.

همچنین یکی از آثار حاضر در نمایشگاه، در جشنواره فجر سال ۱۳۸۷ جزء آثار برگزیده انتخاب شده است.

زهره جلیلی در مورد هنر چنین می گوید: “هنر برای عموم مردم باید باشد که همه بتوانند از آن لذت ببرند و لحظه غم یا شادی که در اثر وجود دارد را مردم بتوانند دریافت کنند. من می خواهم با استفاده از رنگ ها و خط ها با مردم سخن بگویم. می خواهم بگویم که من در به کارگیری رنگ ها چقدر جسور عمل می کنم.”

وی همچنین به این موضوع اشاره داشت که متاسفانه در تبریز هنرمندان با هم در ارتباط نیستند و یکدیگر را خوب نمی شناسند.

جلیلی همچنین در مورد گالری های موجود در تبریز چنین گفت: “در مورد گالری گلایه دارم. نورپردازی گالری ها هیچ وقت درست نیست و گاها به صورت ناشیانه اقدام به دیوار کشی غیر اصولی و نورپردازی های غیر استاندارد می کنند این دیوار کشی ها فضای نمایشگاه را کوچک تر می کند.”معصومه کارشناسی طراحی صنعتی است و چند سالی است که در عرصه هنر فعالیت می کند علاقه زیادی به ادبیات و سینما دارد.


دیدگاهتان را بنویسید