نمایشگاه فرش باید درشأن و جایگاه تبریز برگزار شود

نمایشگاه فرش باید درشأن و جایگاه تبریز برگزار شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز در سال آینده گفت: این نمایشگاه باید درشان و جایگاه تبریز برگزار شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در نشست برنامه‌ریزی برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز ضمن انتقاد تند از متولیان برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: جای تأسف است که امروز ما نمایشگاه فرش تبریز را در سطح بسیار محدودی برگزار می‌کنیم و باید این نمایشگاه به‌صورت بین‌المللی و با معرفی تمام ظرفیت‌های فرش استان برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه اگر تبریز را به عنوان پایتخت فرش دنیا می شناسیم باید همه در برابر این موضوع مسئول باشیم ادامه داد: ادامه داد: باید استارت نمایشگاه سال بعد را امروز بزنیم و همه دست‌به‌دست هم دهیم تا بتوانیم نمایشگاهی با معیارهای بین‌المللی برگزار کنیم و فرش تبریز را که آوازه ای جهانی دارد با روش‌های جدید و با نگاهی متفاوت به دنیا معرفی کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به نقش صنعت و هنر فرش در امر اشتغال خاطرنشان کرد: این صنعت نقش برجسته‌ای در معرفی هنر اصیل این منطقه دارد و در کنار مسائل هنری و فنی باید موضوع اشتغال‌زایی را در این صنعت جدی بگیریم.

جهانگیری، با اشاره به‌ضرورت ایجاد تورهای گردشگری با محوریت فرش گفت: این قابلیت در این صنعت و هنر وجود دارد که ما تورهایی با محوریت فرش از کشورهای مختلف دنیا به مقصد استان ترتیب دهیم.

او، خواستار دعوت از متخصصان فرش به نمایشگاه پیش روی تبریز شد و گفت: انتظار داریم از صاحب‌نظران و اساتید برجسته فرش دنیا در این نمایشگاه دعوت به عمل آید و اگر رونمایی و یا برنامه خاصی وجود دارد با برنامه‌ریزی قبلی انجام شود.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید