کتاب کوه پنجم | The Fifth Mountain

پیش گفتار کتاب کوه پنجم

تبریز آرت | ویکی آرت / ترجمه: زینب شهبازی

کوه پنجم

کوه پنجم | The Fifth Mountain نام اصلی: (به پرتغالی: O Monte Cinco)، اثری از پائولو کوئلیو (Paulo Coelho) نویسنده مشهور برزیلی است که در سال ۱۹۹۶ در برزیل به چاپ رسیده است.

پائولو کوئلیو (Paulo Coelho)

پائولو کوئلیو (Paulo Coelho)

داستان این کتاب، شرح دوره‌ای از زندگی یک پیامبر بنام الیاس یا ایلیا است که از کتاب مقدس اقتباس گردیده‌است. «در ترجمه‌های مختلف، نام‌های ایلیا یا الیاس نوشته شده‌است» که از دست حاکم ظالم منطقه، آخاب فرار می‌کند و طی اتفاقاتی که در روند فرارش حادث می‌شود، با یک زن آشنا می‌شود و پس از مرگ آن زن، نگهداری از پسرش را به عهده می‌گیرد. این کتاب شرح سختی‌هایی است که این پیامبر در حین ماموریتش با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

پیش گفتار کتاب کوه پنجم | The Fifth Mountain

در اوایل سال ۸۷۰ قبل از میلاد مردمانی با نام فنقیه ایها در سرزمینی که بنی اسرائیل ها آن را لبنان می خواندند حدود سه قرن در صلح و صفا زندگی کردند. ساکنین این سرزمین به هنر و کمالات خودشان می بالیدند. چون آنها از لحاظ سیاسی از قدرت فراوانی برخوردار نبودند به همین روی مهارت قابل توجهی را در زمینه مذاکره و گفتگو کسب کرده بوند که به نظرشان تنها وسیله مطمئن بقا در جهان درگیر جنگ دائمی بود.

حدودا” درسال ۱۰۰۰ قبل از میلاد به دستور سلیمان پادشاه بنی اسرائیل اتحادیه ای تشکیل شد که به واسطه آن نوسازی ناوگان بازرگانی و توسعه تجارت به راه انداخته شد. از آن زمان، مردم فنیقیه دست از تلاش برای رشد و پیشرفت برنداشتند.

کشتیرانی های فنیقیه به مکانهای بسیار دوری همچون اسپانیا و اقیانوس آتلانتیک سفر کرده بودند. نظریه های فراوانی که هنوز قطعیت آنها ثابت نشده در این مورد وجود دارد مبنی براینکه دست خط هایی از خودشان در شمال شرقی و جنوب برزیل برجای گذاشته اند.

محموله کشتی آنها شامل لیوانهای شیشه ای، چوب سدر،اسلحه، آهن و عاج فیل بود. ساکنان شهرهای بزرگی همچون سیدون، تایر و بیلبوس به ارقام و اعداد، محاسبات نجومی و تولید شراب آشنا بودند و به مدت بیش از دویست سال در نوشتن از علائمی که یونانیان به آن الفبا می گفتند، استفاده می کردند.

در اوایل سال ۸۷۰ قبل از میلاد، شورای جنگ در سرزمین دوری بنام نینوا برگزار شد. در این شورا گروهی از فرماندهان بزرگ آشوری تصمیم گرفتند تا برای جنگ با دولتهای سواحل مدیترانه سربازانی روانه کنند که در این راستا فنیقیه اولین دولتی بود که مورد هجوم قرار می گرفت.

داستان کوه پنجم مربوط به اوایل سال ۸۷۰ قبل از میلاد (سده نهم) است. در اصطبلی در شهر گیلاد از شهرهای اسرائیل ایلیاد نبی از پیامبران بنی اسرائیل به همراه دوستش لواط که انتظار می رود در چند ساعت آینده کشته شوند مخفی شده اند.چون همسر پادشاه بنی اسرائیل دستور قتل تمام پیامبران بنی اسرائیل را داده است.

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه «تبریزآرت» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

حمایت مالی

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

    کوه پنجم نام اصلی: (به پرتغالی: O Monte Cinco)، اثری از پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی است که در سال ۱۹۹۶ در برزیل به چاپ رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید