درخشش هنرمندان در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی برگ زرینی بر افتخارات آذربایجان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت:‌ درخشش هنرمندان در محافل هنری و جشنواره های ملی و بین المللی برگ های زرین از افتخارات ماندگار و ارزشمندی است که بر صفحات تاریخ پر افتخار فرهنگ و هنر این سرزمین افزوده می شود.

محمد محمدپور در آئین تجلیل از هنرمندان و افتخارآفرینان سینمای آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه کاش همه روزها روز سینما باشد، افزود: هر روز شاهد گسترش سینما و هنر هستیم و رویش های ارزشمندی را در عرصه فرهنگ و هنر می بینیم.

وی تصریح کرد : درد مندانه می گویم امروز حوزه فرهنگ و هنر به شدت مورد غفلت قرار گرفته و اگر می خواهیم این حوزه در شان و جایگاه خود ظاهر شود لازم است به درستی مورد توجه قرار گیرد و از آن حمایت شود.

محمدپور با بیان اینکه منایع در اختیار ما تکافوی کارهای فرهنگی نیست و توازنی بین توزیع اعتبارات بخش های مختلف و حوزه فرهنگ و هنر تا کنون وجود نداشته است، افزود: متاسفانه هنرمندان بزرگی هستند که در تامین معیشت زندگی و پول دارو و درمان شان مانده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به موفقیت ها و درخشش هنرمندان استان در مجامع و جشنواره های ملی و بین المللی گفت : به عنوان مدیر این مجموعه عرض می کنم ، همه افتخارات و عنوان های کسب شده در این مجامع به همت خود شما حاصل شده و ما همواره قدردان زحمات و خدمات شما هستیم .

وی افزود : درخشش و کسب عنوان های فاخر توسط شما هنرمندان در محافل هنری و جشنواره های ملی و بین المللی برگ های زرین از افتخارات ماندگار و ارزشمندی است که بر صفحات تاریخ پر افتخار فرهنگ و هنر این سرزمین افزوده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه از برگزاری موفقیت آمیز نخستین جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد و گفت : برگزاری این رویداد هنری به دلیل نظم ،‌انسجام و استقبال مردم از ان منحصر به فرد بود و مردم با فرهنگ و هنردوست استان نشان دادند که همواره از آثار فاخر و کارهای با ارزش استقبال می کنند.
محمد پور یاد آور شد همچنین در اکثر شهرهای استان انجمن سینمای جوان و انجمن هنری عکاسی فعال شده و از خانه سینمایی مستند استان رونمایی شده است.

در این آیین از عوامل سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در آذربایجان شرقی و نیز از کارگردانان ، تهیه کنندگان و بازیگران هنرمند فیلم های حیوان ، سازاق ، از کل به جز که در جشنواره های ملی و بین المللی حائز رتبه های برتر و بهترین شدند با اهدا لوج تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از لوگوی خانه مستند تبریز توسط استاندار آذربایجان شرقی رونمایی شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *