افتتاح نخستین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در تبریز

به گزارش تبریزآرت، امروز ۲۴ اسفند، نخستین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در مجتمع ستاره باران تبریز با ۷ سالن مجزا در فضای ۲ هزار متر مربعی با ظرفیت ۷۰۰ صندلی مجهز به آخرین تکنولوژی روز به بهره برداری رسید.

رییس سازمان سینمایی و سعمی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح نخستین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در تبریز با بیان اینکه مرزهای سنتی در دنیای امروز معنا ندارد، افزود: دنیای امروز به معنای نهضت تولید محتوا و همگام با زبان فرهنگی روز در حال حرکت کردن است.
وی با بیان اینکه این اقدامات امری بی سابقه در عرصه فرهنگ و هنر کشور بود، ادامه داد: سال گذشته همچنین هنرمندان کشور در هر ۲ روز یک جایزه بین المللی دریافت کردند.

محمد مهدی حیدریان با اشاره به اقدامات فرهنگی یکسال گذشته این سازمان، افزود: در این مدت هر سه روز، یک فیلم و ۱٫۵ سالن سینمایی ساخته شد.

 

حیدریان ادامه داد: زمانی شعر و روایتگری و نظم عهده دار امور فرهنگی بود، اما در عصر حاضر این مسئولیت بر عهده تصویر و سینماست.
وی گفت: خوشبختانه در عصر حاضر ما تصویرسازان بین المللی زیادی داریم که اینها پایه های تمدن فرهنگ بشری در عصر حاضر را برعهده دارند.
وی با تاکید بر ضرورت احساس مسوولیت در برابر هنرمندان و حوزه فرهنگ و هنر اظهار کرد: در شهری صحبت می کنیم که توانایی فرهنگی و هنری آن بی نظیر است و امیدواریم تبریز پرچم دار حوزه فرهنگ و تصویر باشد.
رییس سازمان سینمایی و سعمی و بصری وزارت ارشاد با اشاره به سابقه فرهنگی غنی تبریز با داشتن سالن های متعدد سینما افزود: متاسفانه در چند سال گذشته تبریز از این سابقه فرهنگی قدری عقب ماند که امیدواریم با افتتاح سالن های سینما بازهم شاهد رونق فضای فرهنگی و هنری در این شهر باشیم.
وی افزود: امسال شاهد تغییر در جشنواره فجر بودیم و امیدواریم با کمک اهالی هنر تبریز در سال آینده شاهد جهش در این عرصه و تولید محتوای غنی و متفاوت باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: باید در رویداد تبریز ۲۰۱۸ جشنواره ای مشابه جشنواره فیلم فجر را در تبریز نیز برگزار کنیم.

 معصومه کارشناسی طراحی صنعتی است و چند سالی است که در عرصه هنر فعالیت می کند علاقه زیادی به ادبیات و سینما دارد.


دیدگاهتان را بنویسید