حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم

حجت‌الاسلام آل‌هاشم از ممنوعیت آموزش به دانش‌آموزان با زبان محلی انتقاد کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از سخنان وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با “ممنوعیت آموزش به دانش‌آموزان با زبان محلی” گفت: این مردم به کشور خود علاقه دارند و در راه حفاظت از آن جان‌فشانی و خون‌فشانی کرده‌اند.

به گزارش تبریزآرت به نقل از تسنیم حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار با مدیران و کارکنان اداره‌کل بهزیستی و تأمین اجتماعی استان، با انتقاد از سخنان وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با “ممنوعیت آموزش به دانش‌آموزان به‌زبان محلی” اظهار داشت: این مردم به کشور خود علاقه دارند و در راه حفاظت از آن جان‌فشانی و خون‌فشانی کرده‌اند.

وی با بیان این که آذربایجان در راه حفاظت از مرز و بوم میهن اسلامی ایران ده هزار شهید تقدیم کرده است ابراز کرد: مگر ممکن است این مردم به خاک و کشور خود بی‌علاقه و بی‌توجه باشند که چنین سخنانی مطرح می‌شود؟!

نماینده ولی فقیه در استان افزود: چنان‌که به ایران عشق و علاقه داریم، همه به آذربایجان نیز علاقه داریم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با یکی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم گفت: مقام معظم رهبری، در دیدار با یکی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم که ترک‌زبان بودند، به آموزش زبان ترکی به فرزند این خانواده تأکید کردند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با مورد خطاب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تازه مردم انتظار دارند در دانشگاه‌ها برخی دروس به‌زبان مادری تدریس شود و ما نیز عشق و علاقه خود را به آذربایجان فراموش نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما نیز به کشورمان ایران عشق و علاقه داریم و چنانچه به آرمان‌ها و انقلاب پاییندیم، به زبان و استان خود نیز علاقه داریم.

امام جمعه تبریز با یادآوری این که نقش آذربایجان در دوران‌های مختلف مانند مشروطیت و انقلاب بر کسی پوشیده نیست و در همه عرصه‌ها پیشقدم است اضافه کرد: ما در تبریز دو شهید محراب، و رزمندگان نمونه در لشکر عاشورا را داریم که در جبهه‌ها، ایثار و فداکاری آنها زبانزد بود.

وی تأکید کرد: باید مواظب برخی سخنان که بر دنیا و آخرت ما خیری ندارد باشیم و اجازه ندهیم دشمن به هدف اصلی خود، که تفرقه انداختن میان اقوام ایرانی است، دست پیدا کند.
دیدگاهتان را بنویسید