دومین جشنواره فیلم تبریز

دومین جشنواره فیلم تبریز در ۵ بخش برگزار می‎شود

دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز گفت: جشنواره فیلم تبریز در پنج بخش اعم از بخش آزاد، سینمای آذربایجان، بخش جنبی، بخش چشم انداز سینمای آذربایجان و بخش ویژه برگزار می‎شود.

به گزارش تبریزآرت به نقل از ایسنا، امیر مرتضوی در آیین رونمایی از فراخوان دومین جشنواره فیلم تبریز، اظهار کرد: در مرداد ماه سال گذشته نخستین جشنواره فیلم تبریز برپا شد که با توجه به استقبال و پیگیری هنرمندان فیلمساز استان، دومین دوره این جشنواره برگزار می‎شود.

مرتضوی از تدوین آیین نامه برگزاری جشنواره فیلم تبریز خبر داد و گفت: طی سال‌های آینده نیز برپایی این جشنواره تداوم می‌یابد که به همین منظور آیین نامه‎ای جشنواره فیلم تعریف شده است.

وی با اظهار این‌ که در این آیین‌نامه شورای سیاست گذاری تعریف شده، که از دل آن شورای برگزاری تشکیل شده است، ادامه داد: شورای برگزاری در خصوص فراخوان جشنواره فیلم و تعیین دبیر جشنواره فیلم اظهار نظر می‎کند و همواره دبیر جشنواره را هم فکری کرده و همیار معنوی دبیر جشنواره هستند.

دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز با اشاره به اهداف برپایی این جشنواره، اظهار کرد: ارزش نهادن به جایگاه هنر هفتم و گسترش فعالیت‌های سینمایی در استان، تأکید بر ضرورت تولید فیلم و ترغیب فیلم‌سازان استان به ساخت فیلم، شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های سینماگران، ایجاد فضای پویا و با نشاط در میان جوانان و اهالی سینما و کمک به ارتقای سطح فنی و کیفی تولیدات فیلم‌سازان از طریق ارزیابی کارشناسی آثار و ایجاد کارگاه های آموزش سینما در جشنواره از مهمترین اهداف این جشنواره است.

مرتضوی در پایان گفت: برپایی کارگاه های آموزشی، ورکشاپ‌ها و… از جمله برنامه‎های جنبی دومین جشنواره فیلم تبریز خواهد بود.

دومین جشنواره فیلم تبریز از ۱۴ تا ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۷ در تبریز برگزار م ‎شود.محمدامین دوازده سالی مشغول عکاسی بوده. او علاقه‌ی زیادی به ادبیات و موسیقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید