فراخوان سومین جشنواره نقاشی بر روی تخم مرغ‌های نوروزی ارس منتشر شد

فراخوان سومین جشنواره نقاشی بر روی تخم مرغ‌های نوروزی ارس منتشر شد

سومین جشنواره هنری نقاشی بر روی تخم مرغ های نوروزی ارس با حضور هنرمندانی از ایران و چند کشور هدف همسایه منطقه آزاد ارس در اسفند ماه برگزار می شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس گفت: فراخوان دریافت آثار این جشنواره منتشر شده و پس از انجام داوری و انتخاب آثار، برگزیدگان بخش کارگاهی برای اجرای طرح بر روی تخم مرغ‌های غول پیکر با هزینه سازمان منطقه آزاد در منطقه حضور می‌یابند.

ابراهیم نصیری افزود: این جشنواره در دو بخش مسابقه و کارگاه با هدف پاسداشت، معرفی و ترویج آیین رنگ آمیزی تخم مرغ‌های نوروزی که در سال‌های اخیر بنام منطقه ارس ثبت ملی شد، با موضوعات نوروز و معرفی منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

وی گفت: در دوره اول برگزاری این جشنواره حدود ۶۰۰ اثر به بخش کارگاهی و در سال دوم ۹۰۰ اثر به بخش کارگاهی و بیش از ۷۰۰ اثر به بخش مسابقه از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شده بود و امسال قطعا شاهد رونق بیشتر جشنواره خواهیم بود.

وی افزود: با حکم آقای دکتر داداش زاده؛معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس، استاد صابر بقال اصغری بعنوان دبیر سومین جشنواره نقاشی بر روی تخم مرغ های نوروزی ارس منصوب و معرفی شد.

نصیری افزود: آقای صابر بقال اصغری که از فعالان باسابقه و متخصص هنرهای تجسمی استان آذربایجان شرقی است در دو دوره گذشته جشنواره نیز بعنوان دبیر حضور داشته و با درایت ایشان شاهد برگزاری جشنواره‌های منظم و کیفی در این منطقه بوده‌ایم.

نصیری ادامه داد: آیین یومورتا بویاماخ یا همان رنگ آمیزی تخم مرغ یکی از آیین‌های بسیار قدیمی برخاسته از آذربایجان بوده و در کشورهای زیادی از جمله کشورهای همسایه ایران مرسوم است و همین امر زمینه ساز برگزاری این رویدادهنری بصورت بین المللی را فراهم کرده است.

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه ارس گفت: در بخش مسابقه نیز نیز برای افرادی که به صورت حرفه‌ای در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت نمی‌کنند، این فرصت فراهم شده است که آثار خود را بر روی تخم مرغ‌هایی با ابعاد واقعی کار کرده و به این جشنواره ارسال کنند.

نصیری اظهار کرد: علاقمندان به حضور در جشنواره بایستی تا ۳۰ بهمن ماه آثار خود را به نشانی art@arasfz.ir ارسال کنند

اضافه می‌شود بر اساس فراخوان منتشره جهت شرکت در بخش مسابقه علاقمندان می‌توانند آثار خود را روی تخم مرغ‌های طبیعی و سفالی طراحی و اصل آثار را تا ۳۰ بهمن ماه به دبیرخانه جشنواره به آدرس تبریز – باغشمال پلاک ۱۶ کد پستی ۵۱۳۷۶۷۵۸۴۳ ارسال نمایند.

همچنین در بخش کارگاهی یک عدد ماکت تخم مرغ به ارتفاع یک و نیم متر از جنس فایبر گلاس در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد تا طرح ارسالی برگزیده خود را بر روی ماکت اجرا کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سومین جشنواره نقاشی بر روی تخم مرغ‌های نوروزی ارس می‌توانند به آدرس Arashonar.ir یا شماره‌های ۰۴۱۳۱۳۵۱۴۱۲-۰۴۱۳۱۳۵۱۹۱۲ مراجعه نمایند
دیدگاهتان را بنویسید