نمایشگاه عکس « زنده نامان» در تبریز با آثار محمدعلی جدیدالاسلام

نمایشگاه عکس « زنده نامان» در تبریز با آثار محمدعلی جدیدالاسلام

نمایشگاه آثار عکاسی استاد محمدعلی جدیدالاسلام با عنوان «زنده نامان» در تبریز گشایش یافت.

استاد برجسته عکاسی در تبریز گفت: در این نمایشگاه ۱۰۰ قطعه عکس هنرمندان در حال حیات تبریز در ابعاد ۳۰ در ۴۰ سانتی متر، ۴۰ عکس در ابعاد ۶۰ در ۸۰ و ۱۰ عکس مستند اجتماعی و طبیعی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر به نمایش گذاشته شده است.

جدیدالاسلام، افزود: ۵۰۰ اثر عکاسی از هنرمندان آماده برای نمایش بود که به علت محدودیت جا و کمبود قاب عکس، تنها موفق به نمایش ۱۵۰ قطعه عکس شدیم که در مراحل بعدی عکس بقیه هنرمندان نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایش عکس سایر هنرمندان نیز در قالب نمایشگاه‌های فصلی دایر می‌شود، اظهار داشت: نمایشگاه عکس “زنده نامان ۲” نیز اواخر شهریور برای معرفی هنرمندان آذربایجان و ایران و نمایشگاه عکس “زنده نامان ۳” نیز برای معرفی هنرمندان ایران و جهان اواخر آذر امسال برگزار می‌شود.

استاد برجسته عکاسی در تبریز، هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را شناساندن هنر عکاسی پرتره به نسل جدید و به تصویر کشیدن ویژگی‌های شخصیتی هنرمندان تبریز، استان، ایران و جهان به مردم و علاقه مندان به این هنر اعلام کرد.

جدیدالاسلام، ادامه داد: این نمایشگاه تا ششم تیر جاری در گالری “استاد یاسمیخانه فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جنب کلانتر کوچه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید علاقه مندان دایر است.

وی با اشاره به اینکه پیش از نمایشگاه “زنده نامان”، نمایشگاه عکس “زنده یادان” نیز برگزار شده بود، گفت: استقبال مردم و علاقه مندان در افتتاحیه نمایشگاه زنده یادان بیشتر از نمایشگاه زنده نامان بود و این موضوع بیت “کاشکی اهل هنر را مردمان مرده دوست در زمان زندگانی مرده می پنداشتند” را در ذهن تداعی می کند.عکاس، طراح، نقاش و انیماتور. موسس Az-Photo.com و TabrizArt.com


دیدگاهتان را بنویسید